Spolupráce IUF s Novým Zélandem: Massey University & Sustainable Finance Cluster

Petr Teplý, výkonný ředitel IUF a člen Katedry bankovnictví a pojišťovnictví FFÚ VŠE, prezentoval výsledky svého výzkumu v oblasti ESG na prestižní Massey University v Palmerston North, Nový Zéland. Jeho přednášky byly zaměřeny na integraci uhlíkové stopy do modelů úvěrového rizika a ESG reportingu v České republice a Evropské unii. Přednášky Petra Teplého na Massey University byly přijaty s velkým zájmem a uznáním, což potvrzuje význam a aktuálnost výzkumu ESG a jeho aplikace v praxi.

Během svého výzkumného pobytu na Massey University měl Petr Teplý příležitost setkat se s významnými odborníky v oblasti udržitelných financí a bankovnictví, jako jsou Prof. David Tripe, Prof. Ben Marshall a Associate Professor Hung Do, který vede Sustainable Finance Cluster. Tato setkání přinesla cenné výměny zkušeností a podněty pro další výzkum v oblasti udržitelného financování a ESG. V budoucnu se očekává bližší spolupráce mezi IUF, Massey University a Sustainable Finance Cluster.